גילגולים עולם שלם של התעמלות

"גילגולים" בשבילנו היא דרך חיים! וזה מה שאנחנו מעבירות לילדים שמתאמנים אצלנו, לאלו שעוברים את הסדנאות ומשתתפים בקייטנות שלנו. לא סתם הפכנו את ההתעמלות למקצוע, אנו מעבירות את האהבה הזו הלאה.

באמצעותם של הספורט בכלל וההתעמלות מכשירים בפרט, מחנכים לערכים ונותנים כלים התורמים למיצוי היכולות הפסיכולוגיות, הגופניות והקוגניטיביות הקיימות בילד. ההתעמלות מפתחת את תחושת המסוגלות, מלמדת מוסר עבודה, השקעה, מאתגרת ומאפשרת מיצוי פוטנציאל.

אנו חברות ילדות שחיות ונושמות את דרך ההתעמלות ומאמינות אמונה שלמה ואמיתית בכל מה שההתעמלות מציעה מהגיל הרך דרך הילדות וגיל ההתבגרות ועד היות האדם בוגר. האהבה הזו הביאה אותנו בשנת 2009 לשלב כוחות ויכולת ולפתוח את גילגולים.

באוקטובר 2013, הקמנו את האקדמיה למצויינות בהתעמלות עליה חלמנו. האקדמיה ממוקמת בכרמיאל, ברחוב החרושת 48. באולם האקדמיה תוכלו להינות ממכשירי התעמלות אולימפיים: מקבילים, קורות, משטח קרקע אולימפי, טרמפולינה, בורות נחיתה רכים ומיוחדים ועוד.

באקדמיה מתעמלים ילדים וילדות מגיל 4 בכל הרמות של ענף ההתעמלות. חלק ממטרות האקדמיה- איתור מתעמלי עלית ואימונם עד לרמה האולימפית וייצוג ישראל בגאווה. על מנת להבטיח הגשמת המטרה אנו עומלות קשה וחוסכות כסף מהפעילויות שיקחו בהם חלק משתתפי החוגים, הקייטנות, ההפעלות והסדנאות במהלך השנים וכל זה על מנת לממן את ספורטאי העלית.

 

 

אנשים טובים לדרך  

#הכל_זה_בצוות

 

מעין מירקין- התעמלה בהפועל קרית ביאליק ובפנימיית המחוננים לספורט במכון וינגייט ובארה'ב והיתה אחת מחניכותיו של המאמן מיחאי ברשטייאן, באמתחתו מדליות מאליפויות עולם ואולימפיאדות. מעין השתתפה באליפות אירופה בהתעמלות מכשירים כחלק מנבחרת ישראל. ב-1997 יצגה את ישראל במשחקי המכביה וזכתה במקום השלישי הכללי. לאחר שפרשה מההתעמלות המקצועית עברה קורס מדריכי התעמלות והחלה לאמן את הדור הצעיר בקבוצות שונות בארץ. אחרי הצבא וטיול ארוך, חזרה לארץ בהבנה שהתעמלות היא הדרך שלה להשאיר חותם. למעין תואר בפסיכולוגיה וכלכלה. מקימה ומנהלת גילגולים, מאמנת ראשית בנבחרת הבנות ומנהלת מקצועית
 

טל פז- התעמלה בהפועל קרית ביאליק והפועל משגב. מיד עם הפרישה מההתעמלות המקצועית החלה לרקוד באולפנה למחול במשגב ובמגמת המחול ובמקביל עשתה קורס מדריכי התעמלות והדריכה את מתעמלות משגב. בתום השירות הצבאי עברה קורס מאמני התעמלות ,אימנה וניהלה קבוצות התעמלות בכל הרמות באגודות שונות בארץ. לטל תואר בחינוך גופני והוראת החינוך הגופני בהצטיינות מוינגייט בהתמחות במגמת הגיל הרך ותעודת מאמנת בכירה בהתעמלות מכשירים. טל חלמה מהילדות לגדל ולחנך מתעמלות משלה. מקימה ומנהלת גילגולים, מאמנת ראשית בנבחרת הבנות ומנהלת מקצועית ומהנלתית.

יארוסלב (יאריק) מנזון- מאמן בכיר מוסמך להתעמלות מכשירים וטרמפולינה. בעל תואר ראשון בחנ''ג ותעודת הוראה מוינגייט. רקדן בריקדאנס מקצועי ואלוף ישראל בבריקדאנס. מאמן ראשי של נבחרת הבנים של גילגולים. יאריק הוא הותיק ביותר בגילגולים, יחד עם מעין וטל כבר מעל עשור מאמן את ילדי הצפון. התחיל יחד עם גילגולים וצמח להקמת נבחרת בנים איכותית מהטובות בארץ. 

ירדן דודי- בעלת תואר בחינוך גופני ומדריכת התעמלות מכשירים מוסמכת. מתעמלת לשעבר בהפועל ברנר. לאחר השחרור מהצבא הבינה כי התנועה הנה דרך חינוכית וביכולתה לעצב ולהעצים. עם מטרה חינוכית זו עברה אל הצפון לטובת לימודים והתמקצעות בתחום התנועה וההתעמלות. ירדן מובילה את קבוצות העממי בגילגולים  ועושה איתם קסמים.

ישראלה (ישא) רום-מאמנת התעמלות מכשירים וותיקה ומנוסה, אימנה בעברה בהפועל קרית ביאליק והפועל משגב (טל היתה אחת מהמתעמלות שלה). לאחר שנים של הפסקה מאימון והתמקדות במשפחה חזרה ישא לאהבה הראשונה- אימון התעמלות מכשירים. ישא אחראית בגילגולים על קבוצת קשת אותה היא גם מאמנת, דרגה 1 בנות, חוגים במסלול העממי וחינוך מיוחד.

שקמה (שיקי) מטרי- מתעמלת מכשירים וטרמפולינה בעבר ובהווה. בעלת תואר במנהל עסקים וספורט תרפיה. מאמנת מוסמכת להתעמלות מכשירים וטרמפולינה. בעלת נסיון רב באימון קבוצות עממיות ותחרותיות בכל הארץ. עברה אלינו לצפון והצטרפה לגילגולים במטרה להפוך את ההתעמלות למרכז עיסוקה המקצועי. שיקי היא עמוד התווך בגילגולים, יש בה יכולת לעשות ה כ ל והיא מאמנת בכירה בנבחרת הבנים, בנבחרת הבנות ומובילה את פרוייקט הספיישל אולימפיקס והחינוך המיוחד.

אירנה (אירה) פטלך- בעלת תואר ראשון בחינוך גופני ומאמנת התעמלות מכשירים מוסמכת בעלת נסיון רב שנים. אימנה בקבוצות ואגודות רבות בצפון. בעברה מתעמלת מצויינת מרוסיה. עלתה לארץ בשנת 99 ומאז מאמנת ילדים וילדות בצפון.  אירה מובילה את קבוצת נבחרת הבנות בדרגה 1 וקבוצת קשת- קבוצה תחרותית בענף פס האקרובטיקה ואחראית בגילגולים על הטכניקה והבלט של הנבחרות .

רייצ'ל היימר- מאמנת מוסמכת להתעמלות מכשירים. מתעמלת לשעבר. ממשיכה להתעמל להנאתה גם היום. בוגרת תואר בחינוך גופני והוראת החינוך הגופני בהצטיינות מוינגייט בהתמחות במגמת פעילות גופנית בגיל הזקנה ומגמת מחול. שופטת התעמלות מכשירים בנות. אימנה קבוצות עממיות והישגיות שונות בארץ בגילאים וברמות שונות. רייצ'ל מאמנת בנבחרת הבנות.

תלתן רוזנר- מתעמלת בגילגולים מאז היתה ילדה, גדלה, צמחה והתחנכה באולם עם צוות המאמנים הוותיק. בגיל 16 עברה להדריך את הדור הצעיר. תלתן מדריכה מוסמכת להתעמלות מכשירים מוינגייט, עם שחרורה מהצבא חזרה הביתה לגילגולים והחלה להוביל במסלול העממי, לנהל את האולם הפתוח ומכיוון שיכולותיה רבות מבחינה מקצועית ומנהלתית תלתן מדריכה בכל קבוצה אפשרית בנבחרות ובחוגים והיא יד ימין של גילגולים בכל דבר.

מעיין פיינוס- מדריכה צעירה ומוכשרת שהחלה את ההתעמלות אצלנו בגילגולים ממש בהתחלה, מעיין מהמתעמלות הוותיקות של גילגולים, השתתפה בתחרויות והיתה חוד הנבחרת התחרותית. לאחר שעברה השתלמויות רבות התנסויות רבות והכשרה באימון עם צוות המאמנים שלנו בחרה מעיין להמשיך ולהדריך כדרך חיים. כיום מעיין מדריכה מוסמכת ומובילה את עתודת הבנות ואת החוגים העממיים.

מדריכים צעירים- הילה קירלקאר, יאיר צליס, נתנאל גריצק, טאי נצר, מיכאל גודיץ, מטר רוזנר

מטרות האקדמיה למצויינות בהתעמלות

 1. ביסוס אקדמיה באזור הצפון להתעמלות ספורטיבית אולימפית ועממית.
 2. טיפוח ספורטאיות וספורטאים אולימפיות בענפי ההתעמלות האולימפים
 3. טיפוח ספורטאים בתחומי ההתעמלות השונים ברמה עממית  
 4. האקדמיה תהווה מרכז התעמלות ייחודי מסוגו בארץ ותקבץ אליה את כל ספורטאי הצפון לאימונים סדירים וספורטאים מאזורים שונים בארץ למחנות אימונים, ימי השתלמות ותחרויות.
 5. האקדמיה תהווה מרכז מקצועי להתעמלות והכשרת מורים, מאמנים ומדריכים.
 6. האקדמיה תשאף להפעיל אימוני ספורט לילדים ומבוגרים בעלי צרכים מיוחדים בהתנדבות וכתרומה לקהילה.
 7. לעודד ילדים, נוער ומבוגרים לעסוק בפעילות ספורטיבית ברמה המתאימה להם- עממי, מקצועי ויותר.
 8. לנהל פנימיית יום לילדים מחוננים בהתעמלות ולילדים ברמות השונות.
 9. לפתוח קופת עזרה הדדית שתאפשר לילדים ממשפחות מעוטי יכולת להתאמן כשאר הילדים ולהתקדם בהתאם לכישרונם.
 10. לפתוח קופת חסכון לספורטאים אולימפיים. לטובת ביגוד, ציוד, עלות האימונים ונסיעות למחנות ולתחרויות בחו''ל כשהרמה המקצועית מאפשרת. 
 11. למצוא תורמים ומשקיעים לספורט הישראלי ולהתעמלות בפרט שחזונם זהה לשלנו: חינוך, ערכים, עשייה ומצויינות. והכל דרך הספורט.

 

ספורט זה דרך חיים

אנו מאמינות שהספורט הוא כלי חינוך ותחום התעמלות המכשירים היא פילוסופיה שלמה בנושא.
באמצעותם של הספורט בכלל וההתעמלות מכשירים בפרט, מחנכים לערכים ונותנים כלים מהתחום
התורמים למיצוי היכולות הפסיכולוגיות, הגופניות והקוגניטיביות הקיימות בילד.

מטרות בתחום החינוכי חברתי

1. להעלות את המודעות לספורט. לחנך, להסביר ולהעביר הלאה את הידע והצורך בפעילות גופנית במהלך היומיום של חיינו. אנו מאמינות שכאשר חינוך זה מתחיל כבר מגיל צעיר, הוא יהיה בעל השפעה מרובה יותר על חייו של הילד בבגרות.
אם להביט עוד צעד קטן קדימה, אותו ילד קטן יחזור הביתה מהחוג ועם מה שהוא למד, ידגים למשפחתו, יעודד אותם להתנסות וכך גם הם ילמדו בעקיפין מההתנסות של הילד.
החיים היום מקשים עלינו יותר מפעם לעסוק בספורט- הלחץ להספיק יותר במהלך היום, העבודה המייגעת, בילוי זמן עם המשפחה והנסיעות המרובות ממקום למקום ברכב מונעים מאיתנו מלעסוק בפעולות ספורטיביות פשוטות הנחוצות לגוף שלנו.

2. להגיע לכמה שיותר ילדים. בענף התעמלות מכשירים ישנן רמות שונות בהן ניתן להתעמל. מרבית הילדים מתנסים ברמה העממית. לכל ילד לדעתנו מגיעה ההזדמנות להתנסות בסוג בסיסי זה של ספורט ולכל ילד מגיע שיאתרו בו את הפוטנציאל הטמון בו. כדי להעלות את המודעות לספורט (מטרתנו החינוכית חברתית הראשונה) עלינו להגיע ולהשפיע על כמה שיותר ילדים.

3. התעמלות מכשירים כבסיס לשאר סוגי הספורט. בהתעמלות מכשירים ואקרובטיקה ההשקעה היא בכל הגוף, בפן הפיזי כמו גם בפן הנפשי. מהבחינה הפיזית עובדים על גמישות, כוח מתפרץ, קואורדינציה, יציבות, שיווי משקל, כוח ועוד. מהבחינה הנפשית הילד לומד להכיר את עצמו, מחזק את הביטחון העצמי, מתמודד עם קשיים, השקעה והתנסויות שונות.
בעזרת הקניית כל אותם ערכים פיזיולוגים ונפשיים הילד הופך לספורטאי בפוטנציה בעל בסיס מצוין ללא קשר לסוג הספורט בו יבחר לעסוק בעתיד.
המלצתנו היא, שילוב אימוני התעמלות מכשירים בתוכנית האימונים של ענפי ספורט אחרים.

4. הקניית ערכי הספורט. דרך ההתעמלות הילד סופג רבים מהערכים שהעולם הספורטיבי טומן בחובו. ביניהם התמדה, נחישות, מנהיגות, שאפתנות, יכולת עמידה בלחצים, יכולת קבלת מרות, עמידה בזמנים, עמידה מול קהל, התמודדות עם הפסד, התמודדות עם פחד וכאב ומיקוד במטרה.
הכי חשוב הילד נמצא בהתפתחות שכלתנית, רגשית וחברתית מתמדת העוזרת לו בהמשך החיים הפרטיים שלפניו.

מטרות מקצועיות

1. מרכז ספורט אולימפי לתחומי ההתעמלות השונים. תחת ענף ההתעמלות הרחב ישנם כמה ענפים אולימפיים ותת אולימפיים. במהלך השנים התרחב מושג ההתעמלות לכמה נישות: התעמלות מכשירים, התעמלות אומנותית, אקרובאטיקה, טרמפולינה והתעמלות אירובית ספורטיבית. כל תחום התעמלות הוא עולם שלם של חוקים, טכניקה, שיטות אימון וצרכים שונים הנדרשים לקיומו. תחת כל תחום מתחומי ההתעמלות יש קשת רחבה של רמות אימון מה שמאפשר לכל מתעמל שמתחיל ברמה העממית להיות מאותר ככישרון לאחד מתחומי ההתעמלות, לבחור את הדרך שלו להצלחה.

2. איתור כישרונות לרמה האולימפית. גולת הכותרת של עולם ההתעמלות זו ההתעמלות אולימפית. על מנת להגיע לאלופים יש לכוון גבוה כבר מהרמה העממית. איתור כישרונו של הספורטאי הוא השלב הראשון והמשמעותי ביותר בתחילתה של קריירה ספורטיבית.

3. הכשרה וטיפוח דור העתיד של המדריכים והמאמנים. צוות טוב זה החלק החשוב ביותר בתהליך הבנייה והשמירה על רצף התפתחותי של גידול ספורטאים. הילדים שנכנסים לאולם ההתעמלות הם מאמנים ומנהלים פוטנציאלים מהרגע הראשון וכמו באיתור כישרון ספורטיבי יש לאתר את הצוות העתידי, לגרום לו לאהוב את הענף ולטפח אותו ללא קשר לכישרון הספורטיבי שלו.

מטרות כלכליות

1. קופת חסכון לספורטאים אולימפיים. אחת הבעיות העיקריות בטיפוח המתעמלים בארץ זה תקציב הספורט הניתן לענף. ביגוד, ציוד, עלות האימונים ונסיעות למחנות ולתחרויות בחו''ל כשהרמה המקצועית מאפשרת גבוהה ליכולת ההכנסה הממוצעת. מה שמקשה על משפחות לאפשר לילדיהם המוכשרים להתעסק בהתעמלות. ללא כל אלו אין שום סיכוי למתעמל/ת ישראלי להתחרות כשווה ערך ליריביו מארצות שונות.

2. הגדלת תקציב הענף באופן פרטי. שיתופי פעולה, השגת ספונסרים ותורמים על מנת לפתוח קופת חסכון לספורטאים אולימפיים ובמקביל פתיחת קופת עזרה הדדית שתאפשר לילדים ממשפחות מעוטי יכולת להתאמן כשאר הילדים ולהתקדם בהתאם לכישרונם

3. לפרנס ולהתפרנס מהתעמלות ולאפשר חופש כלכלי בספורט. פריצת דרך בתחום ההתעמלות היא ניהול עסק כלכלי שמתבסס על ספורט מהרמה העממית ועד הרמה אולימפית באופן פרטי ועצמאי. לפרנס בכבוד את העוסקים בתחום במשרות השונות. בניית תקציב שיאפשר נשימה ארוכה לאורך שנים וטיפוח דורות של ספורטאים.

רוצים לשאול שאלה? מתעניינים בפעילות

מלאו את הפרטים שלכם ונחזור אליכם במהרה

ניתן לפנות ב watsapp בלחיצה כאן

*שדה זה הינו חובה
*שדה זה הינו חובה

ההודעה נשלחה בהצלחה

גלגלו
אותי חזרה