משהו גדול קורה לנו

 9/12/16

לפני קצת יותר מ 7 שנים יצאנו לדרך יחד. 2 חברות טובות מאד, פנטזיונריות שחיות בסרט. תכניות עפו באוויר, פנטזיות, רעיונות, דעות. בדיעבד לא ידענו שמה שנעשה יהפוך למה שהוא היום. בעצם, כן ידענו, כי זה מה שרצינו וחלמנו. יותר נכון לומר שלא הבנו מה כולל כל העניין הזה של ללכת אחרי החלומות שלך.

אחרי דרך מאד מפותלת אבל מכוונת מטרה, אחרי המון שלבים שעברנו, ניסיון רב שצברנו, אחרי קשיים רבים לצד שמחות ענקיות... אנו עומדות בימים אלו לפני קמפיין עצום לגיוס כספים בתרומות, תמיכות והלוואות מהקהילה לפרוייקט שלנו - "קהילה בונה א(ע)ולם". וחס וחלילה שלא ישעמם לנו.

תחילת הדרך הייתה מלאה באופטימיות ובביטחון עצמי תלוש מהמציאות ומהניסיון האמיתי שלנו בניהול עסק וכל מה שכרוך בכך. החלטנו שאנחנו נצליח במקום שהדורות שלפנינו נכשלו. במקום בו המדינה מביעה רצון וצורך אך לא מוציאה לפועל. רצינו לדעת, שאם יש ילדות שחולמות כמו שאנחנו חלמנו, הן תוכלנה להגשים את עצמן מבלי להתנתק מהסביבה הטבעית שלהן וכדי שלא יצטרכו להפסיק לחלום בגלל סיבות שלא קשורות בהן. רצינו לייצר לעצמנו סביבת עבודה שהיא שלנו. בדרך שלנו, בגישה שלנו, שהשליטה תהיה בידינו, אבל בעיקר לנתק את התשוקה בעיסוק בהתעמלות מפוליטיקה ומבירוקרטיה. היינו כל כך נחושות לכבוש את העולם ולשנות. 

תוך כדי תנועה למדנו שלחלום לחוד ולהגשים לחוד. למדנו שהחתירה להגשמה מלאה בחלקים שצריך לחלוש עליהם ולא ניתן לדלג עליהם, ולא את הכל נהנה לעשות, ולא הכל ילך חלק, ולא כל מה שנרצה יקרה וכן, נעסוק בהרבה דברים שאנחנו לא אוהבות.  מצד שני, אנחנו עומדות לגלות בעצמנו יכולות נוספות והולכות לפתח כל מיני עיסוקים שיכולנו להיות ממש טובות בהם אם הגורל היה רוצה אחרת. ואכן גילינו שיש הרבה כאלו. כל העיסוקים האחרים סובבים סביב התשוקה להתעמלות ומשרתים את המטרה, או יותר נכון, את כולם גילינו מתוך הבחירה הזו- להגשים את עצמנו ויהי מה.

התחלנו ביצירת מערכת עממית לחוגי התעמלות בכמה ישובים וערים בצפון כדי לצבור שם, לקוחות, ניסיון וכסף להמשך. חשבנו שנמצא משקיע, היום זה מצחיק. לאט לאט הרגשנו שאנחנו מתייבשות מקצועית וחוסר הסבלנות המאפיין את שתינו התחיל להסתובב בבטן ולהפריע לנו. הרגשנו שזה הזמן להתקדם. בשנה הרביעית של העסק כתבנו תיק עסקי לתפארת לאולם התעמלות אולימפי ממש כמו בארה''ב. משורטט על 1200 מ''ר וכולל כל מה שאפשר לחלום עליו בתחום. חיות בסרט...זה לא שיש משקיע, והסכום שצברנו לא כל כך מרשים, אז שינינו תכניות - להתחיל בקטן- מה שהכיס, ההלוואה ויכולת ההחזר מאפשרים. קודם כל להתעסק במה שהכי חשוב - לייצר התעמלות מקצועית בצפון, לא לפספס כישרונות ולהתחיל לצאת לדרך עצמאית לגמרי. אולם התעמלות קטן, אבל שלנו. שיש בו כל מה שצריך מבחינה מקצועית ושישקיע את הרווח שלו במה שאנחנו חושבות שחשוב - בספורטאי ובשטח העבודה שלו. ידענו שזה שלב ביניים כי עד שישמעו על השיגעון שלנו ויאמינו לנו שאנחנו יודעות מה שאנחנו עושות ייקח 5 שנים. אחרי 5 שנים אם לא יהיה צפוף באולם ולא נתקדם ברמה המקצועית כנראה שזה יהיה השלב הסופי. היינו משוכנעות שמישהו יגלה את העשייה שלנו וישקיע בה.

סגרנו את כל מרכזי ההתעמלות שפעלו בשיתוף פעולה עם הרשויות השונות בצפון, פתחנו עמותה, כי זה תחום ללא מטרות רווח אישיות ולכן כך הוא צריך להתנהל, וסגרנו את העסק. יצאנו לדרך חדשה ומרגשת. הקמנו אולם התעמלות מתוקתק בשטח של 400 מ''ר בשכירות באיזור התעשייה כרמיאל (צפוניות בנשמה). בשנה הראשונה והשנייה היינו צריכות ממש לשכנע הורים ששווה להם שהילדה שלהם תהיה מתעמלת במסגרת המקצועית, או שלנסוע לאזור תעשייה בשביל חוג כזה זה לא בזבוז זמן.

לפני חודשיים פתחנו את השנה הרביעית של הפעילות באקדמיה. כבר בספטמבר התמלא האולם עד אפס מקום ותוך שבוע מפתיחת השנה כבר פיצלנו קבוצות לשעות לא הגיוניות. גם בחוגים וגם בנבחרות. גם השעות הפחות שגרתיות התמלאו. מגיעים להתאמן אצלנו מכל רחבי הצפון, אבל ממש מכולו. רשימת ההמתנה מתארכת מיום ליום ואנחנו מפחדות להגיע לשלב שבו נראה ילד או ילדה עם פוטנציאל למסגרת הישגית או ילד שזקוק להתעמלות כדי לשפר אצלו משהו ספציפי בהתפתחות הפיזית או הרגשית ולא נוכל לקלוט עוד. השלב הזה יגיע ממש בחודשים הקרובים, אנחנו נמצאות במצב מעולה מצד אחד ומסוכן מצד שני כי אנחנו לא נעמוד במטרות שלנו- לאפשר לכל מי שרוצה להתעמל ולממש פוטנציאל, והרי בזה מתעסקת הפרקטיקה של הגשמת החלומות...מתחיל להיות לנו צפוף.

במאמר מוסגר, מחלקת הספורט בעיריית כרמיאל מאמינה בנו וממליצה עלינו בכל פעם שיש איזשהו סכום כסף ממנהל הספורט או מהטוטו, אך הרשות או משרד הספורט או הטוטו או הפיס לא יקימו פה אולם התעמלות ייעודי, אם יקום אולם נוסף בסביבה הוא יהיה רב-תכליתי. זה הכי חכם ונכון מבחינתם וגם הגיוני. אז זהו...נשאר אותנו. ו....זה כבר מזמן לא רק הבית והחלום שלנו.

אז מה השלב הבא? להקים אולם גדול כמו שרצינו מלכתחילה ועכשיו גם יש לנו אתכם. את מי שמאמין בנו לפחות. אנחנו כבר לא לבד. ובכלל, זה כבר לא חלום, זה כבר לגמרי תכל'ס. אנחנו צריכות לגייס הרבה כסף כדי להביא את התנאים באירופה וארה''ב לישראל. כדי שלילדים שלנו תהיה הזדמנות שווה להתחרות מול השווים להם בעולם המערבי. אנחנו נקים אולם עצמאי לעמותה שלנו, מנותק מפוליטיקה וללא בירוקרטיה. כך שהכל יושקע בחזרה בספורטאים ובמאמנים. אנחנו מחוייבות לכך ב 100% ונחושות להצליח במשימה לשמה נשלחנו לכדור הארץ. בתקופה הקרובה נצא בקמפיין גיוס כספים לטובת הפרוייקט "קהילה בונה א(ע)ולם" ואנחנו כל כך מקוות שתפגיזו באהבה כי התחושה תהיה שלקחנו את הספורט לידיים ונהיינו אחראים על הגורל שלנו ושל הילדים שלנו.

רוצים לשאול שאלה? מתעניינים בפעילות

מלאו את הפרטים שלכם ונחזור אליכם במהרה

ניתן לפנות ב watsapp בלחיצה כאן

*שדה זה הינו חובה
*שדה זה הינו חובה

ההודעה נשלחה בהצלחה

גלגלו
אותי חזרה